Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

     

 

        biblioteka 1                   biblioteka 2

 

ul. Rynek 35/1
tel. (48) 623 14 55

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fanpage na facebooku

 

Kierownik:

Agnieszka Ogonowska

Bibliotekarz:

Natalia Newecka Stępień

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek -     8.00 - 16.00
wtorek -              9.00 - 17.00
środa -                8.00 - 16.00
czwartek -           8.00 - 16.00
piątek -               9.00 - 17.00

 

Biblioteka czynna w każdą ostatnią sobotę miesiąca  9.00 - 13.00

 

W Bibliotece znajduje się Czytelnia Internetowa dostępna dla czytelników

Biblioteka Publiczna Gminy Głowaczów powstała w 1947 roku . Do roku 1989 biblioteka posiadała 5 filii bibliotecznych w Bobrownikach, Miejskiej Dąbrowie, Ursynowie, Marianowie i Brzózie, oraz punkty biblioteczne. Obecnie biblioteka posiada jedną filię w Brzózie. Do 1989 roku biblioteka mieściła się w wynajętych budynkach prywatnych, następnie Biblioteka w Głowaczowie mieściła się w budynku szkoły podstawowej, w sąsiedztwie gimnazjum.
Księgozbiór biblioteki wynosi około 10000 książek. W bibliotece działa czytelnia internetowa ’’IKONKA”. Każdy czytelnik może bezpłatnie skorzystać z Internetu, poczytać prasę ( biblioteka prenumeruje 6 tytułów prasy), spędzić wolny czas.
Biblioteka jest jedynym na terenie Gminy animatorem lokalnego życia kulturalnego. Organizowane są wystawy, spotkania autorskie, konkursy czytelnicze i plastyczne oraz kiermasze.

 

Filia  Biblioteki Publicznej Gminy Głowaczów w Brzózie

 

                                                        biblioteka brzoza1 

                                                                       biblioteka brzoza2

 

ul. Aleja Lipowa 4
tel. (48) 623 01 44

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fanpage na facebooku

 

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek -    8.00 - 16.00

 

Obługa:

Małgorzata Skierniewska - kustosz

 

W Bibliotece znajduje się Czytelnia Internetowa dostępna dla czytelników

Biblioteka Publiczna w Brzózie powstała w 1947 roku. Jest to instytucja, która służy upowszechnianiu wiedzy i kultury na terenie Gminy Głowaczów. Z usług biblioteki mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Gminy Głowaczów oraz osoby mieszkające poza jej granicami. Jej celem jest zaspakajanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych, a w szczególności przygotowanie małych dzieci do bardzo wczesnych kontaktów z książką i biblioteką. Biblioteka w Brzózie współdziała z różnymi instytucjami.
Biblioteka zapewnia mieszkańcom Gminy Głowaczów i innym użytkownikom korzystanie z różnych źródeł informacji.
Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory biblioteczne na miejscu, a także wypożycza na zewnątrz. Do zbiorów biblioteki należą: literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literatura popularno-naukowa oraz prenumerata czterech tytułów czasopism. Ponadto biblioteka systematycznie rozpoznaje oczekiwania i potrzeby użytkowników podnosząc jakość i efektywność usług. Popularyzacja książki i czytelnictwa w środowisku lokalnym odbywa się poprzez organizowanie kiermaszów, wystaw, konkursów literackich i plastycznych. W ramach Bibliotecznego Ośrodka Komunikacji Społecznej (BOKS) odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, została nawiązana współpraca z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i udostępniono tablicę ogłoszeń, na której zamieszczane są informacje istotne dla mieszkańców Brzózy i okolic (np. godziny przyjęć lekarzy w miejscowym Ośrodku Zdrowia, rozkład jazdy autobusów). Na tablicy można umieścić swoje ogłoszenie. W bibliotece znajduje się czytelnia internetowa „ikonk@”.
Bibliotekarz służy pomocą każdemu czytelnikowi, którego traktuje indywidualnie i stara się spełniać jego oczekiwania związane z biblioteczną działalnością.