biblioteka 1                   biblioteka 2

 

ul. Rynek 35/1
tel. (48) 623 14 55

strona www Biblioteki

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fanpage na facebooku

Katalog online dostępny na stronie: https://glowaczow.bibpowkoz.pl/

 

p.o. kierownika biblioteki:

Małgorzata Skierniewska

Bibliotekarz:

Natalia Newecka - Stępień

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek -      8.00 - 17.00
wtorek -              9.00 - 16.00
środa -                8.00 - 16.00
czwartek -           8.00 - 16.00
piątek -               8.00 - 15.00
sobota (każda pierwsza w miesiącu) 9.00 - 13.00

 

 

Biblioteka Publiczna Gminy Głowaczów powstała w 1947 roku. Do roku 1989 biblioteka posiadała 5 filii bibliotecznych w Bobrownikach, Miejskiej Dąbrowie, Ursynowie, Marianowie i Brzózie oraz punkty biblioteczne. Obecnie biblioteka posiada jedną filię w Brzózie. Jest to instytucja, która służy upowszechnianiu wiedzy i kultury na terenie Gminy Głowaczów. Jej celem jest zaspakajanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych, a w szczególności przygotowanie małych dzieci do bardzo wczesnych kontaktów z książką i biblioteką. Biblioteka współdziała z różnymi instytucjami m.in. ze szkołami, przedszkolami z terenu gminy i Kołami Gospodyń Wiejskich.

Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory biblioteczne na miejscu, a także wypożycza na zewnątrz. Do zbiorów należą: literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz literatura popularno-naukowa. Oprócz książek w tradycyjnej, papierowej formie biblioteka oferuje czytelnikom kody Legimi z bezpłatnym dostępem do e-booków. Popularyzacja książki i czytelnictwa w środowisku lokalnym odbywa się poprzez organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, kiermaszów, warsztatów, wystaw, konkursów literackich i plastycznych. W bibliotece regularnie odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. W bibliotece znajduje się czytelnia internetowa „ikonk@”. Zapewniamy bezpłatny dostęp do Internetu i Wi-Fi (komputery, laptopy, czytniki e-booków).

 

 

Filia  Biblioteki Publicznej Gminy Głowaczów w Brzózie

 

                                                        biblioteka brzoza1 

                                                                       biblioteka brzoza2

 

ul. Aleja Lipowa 4
tel. (48) 623 01 44

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fanpage na facebooku

 

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek -    8.00 - 16.00

 

Bibliotekarz:

Anna Mika

 

W Bibliotece znajduje się Czytelnia Internetowa dostępna dla czytelników

Biblioteka Publiczna w Brzózie powstała w 1947 roku. Jest to instytucja, która służy upowszechnianiu wiedzy i kultury na terenie Gminy Głowaczów. Z usług biblioteki mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Gminy Głowaczów oraz osoby mieszkające poza jej granicami. Jej celem jest zaspakajanie i rozwijanie potrzeb czytelniczych, a w szczególności przygotowanie małych dzieci do bardzo wczesnych kontaktów z książką i biblioteką. Biblioteka w Brzózie współdziała z różnymi instytucjami.
Biblioteka zapewnia mieszkańcom Gminy Głowaczów i innym użytkownikom korzystanie z różnych źródeł informacji.
Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory biblioteczne na miejscu, a także wypożycza na zewnątrz. Do zbiorów biblioteki należą: literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, literatura popularno-naukowa oraz prenumerata czterech tytułów czasopism. Ponadto biblioteka systematycznie rozpoznaje oczekiwania i potrzeby użytkowników podnosząc jakość i efektywność usług. Popularyzacja książki i czytelnictwa w środowisku lokalnym odbywa się poprzez organizowanie kiermaszów, wystaw, konkursów literackich i plastycznych. W ramach Bibliotecznego Ośrodka Komunikacji Społecznej (BOKS) odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, została nawiązana współpraca z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego i udostępniono tablicę ogłoszeń, na której zamieszczane są informacje istotne dla mieszkańców Brzózy i okolic (np. godziny przyjęć lekarzy w miejscowym Ośrodku Zdrowia, rozkład jazdy autobusów). Na tablicy można umieścić swoje ogłoszenie. W bibliotece znajduje się czytelnia internetowa „ikonk@”.
Bibliotekarz służy pomocą każdemu czytelnikowi, którego traktuje indywidualnie i stara się spełniać jego oczekiwania związane z biblioteczną działalnością.