W dniach od 24 do 28 lipca w okolicach Warszawy zostanie rozegrany Międzynarodowy Wyścig “Dookoła Mazowsza” – Mazovia Tour.

Wyścig organizowany przez Mazovia Team rozpocznie się we wtorek 24 lipca od Memoriału Marka Cichosza na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Kolarze będą ścigać się na rundach, które w sumie dadzą dystans 50 kilometrów.  Dzień później barwny peleton przeniesie się do Modlina, gdzie o 12:00 nastąpi start do 180 kilometrowego odcinka. W czwartek na zawodników czeka 187 km w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego, a w piątek 177 kilometrów w Kozienicach. Wszystko rozstrzygnie się w sobotę podczas 24 kilometrowej jazdy indywidualnej na czas w Szydłowcu.


Jak do tej pory, swój przyjazd do Polski z grup zagranicznych anonsowały Reprezentacje Czech, Ukrainy (kadra torowa na Igrzyska Olimpijskie) i Białorusi, dwie drużyny z Holandii, jedna z Anglii, ekipa ISD Lampre Continental, Dukla Trencin, Nutrixxion.

Do rywalizacji przystąpią wszystkie polskie grupy zawodowe: CCC Polsat Polkowice, BDC MarcPol, BGŻ i Wibatech. Na starcie pojawi się też Reprezentacja Polski do lat 23, w składzie, w którym pojedzie na młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Do Warszawy przyjadą także świeżo upieczony mistrz Europy do lat 23 na torze Wojciech Pszczolarski (KLTC Konin) oraz Jacek Morajko (Vacansoleil-DCM). Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.


PROGRAM


27 LIPCA -PIATEK -KOZIENICE III ETAP -177KM

10.30 - Zbiórka zawodników ul. Legionów 4

11.00-11.30 - Prezentacja ekip

12.00 - Start

16.00 - Przyjazd na metę ul. Legionów (pływalnia „Delfin”)

16.30 - Dekoracja zwycięzcówźródło:http://www.naszosie.pl

 

 

A.P.