Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego w ramach Europejskich Dni Archeologii zaprasza dzieci na zajęcia "Archeolodzy nie szukają dinozaurów", które odbędą się 22.06.2024 r. o godz. 11.00 a poprowadzi je archeolożka Zosia.
Zajęcia są bezpłatne (ilość miejsc ograniczona!), zapisy pod nr tel. 48 3320234 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podczas lekcji dzieci, w wieku 7-10 lat, zostaną wprowadzone do świata archeologii i związanych z nią podstawowych terminów i zasad. Zobaczą specjalnie przygotowaną prezentację oraz ekwipunek archeologa, czyli najczęściej używane przy jego pracy narzędzia, a także "znaleziska", do złudzenia przypominające muzealne eksponaty. Zajęcia poprowadzi Archeolożka Zosia, czyli Zosia Kowarska, archeolożka i edukatorka.