Gmina Kozienice oraz Muzeum Regionalne im. prof. Tomasza Mikockiego w Kozienicach zapraszają na wernisaż wystawy lalki artystycznej Anny Michalczyk oraz Jolanty Weiser „Nie tylko dla moli (książkowych)”, który odbędzie się w piątek 8 marca o godz. 15.30 w siedzibie muzeum.

 

Na wystawie będzie można zobaczyć 200 lalek artystycznych zgrupowanych w 23 scenach ze znanych i lubianych lektur.

Wśród nich znajdują się motywy z m.in. „Trylogii", „Wesela", „Pana Tadeusza", „Zemsty", „Quo vadis", „W pustyni i w puszczy", „Nocy i dni", „Ani z Zielonego Wzgórza", „Trzech muszkieterów", „Przeminęło z wiatrem", „Dumy i uprzedzenia", a także licznych bajek Hansa Christiana Andersena. Dla najmłodszych będzie to podróż do świata literackiej wyobraźni, dla starszych sentymentalna przygoda oraz powrót do ulubionych bohaterów.

To nie pierwsza wystawa prac Anny Michalczyk oraz Jolanty Weiser w kozienickim muzeum. Poprzednia — „Sentymentalne powroty" — była prezentowana publiczności wiosną 2022 r. i nawiązywała do życia lat 20. i 30. XX w. Zbliżająca się inicjatywa przygotowywana jest z jeszcze większym rozmachem.

Ekspozycję będzie można zwiedzać od 8 marca do początku maja br.

Muzeum informuje, że ze względu na prace budowlane w obrębie zespołu pałacowo-parkowego wejście główne do muzeum jest nieczynne. Aby dostać się do budynku należy skorzystać z przejścia służbowego od strony wieży i parkingu.