Starostwo Powiatowe w Kozienicach 3 czerwca 2023 r. organizuje XIII Powiatowy Rajd Rowerowy „Śladami Historii”. Tegoroczna trasa rajdu wiodła będzie przez miejsca pamięci związane z II wojną światową, z historią ziemi sieciechowskiej, poprzez zabytki Powiatu Kozienickiego, w tym Pobenedyktyński Zespół Klasztorny w Opactwie. To wszystko w otoczeniu pięknego krajobrazu nadwiślańskiego, bowiem spora część tegorocznej trasy prowadzić będzie wzdłuż wału nad Wisłą.
Rajd rozpocznie się w Kozienicach. Asfaltowe trakty przeplatane z kamienistymi i piaszczystymi drogami polnymi, w rolniczej scenerii gminy Sieciechów, niewątpliwie stanowić będą nie lada wyzwanie dla uczestników, dostarczając im jednocześnie mnóstwo wrażeń estetycznych.
Zakończenie rajdu odbędzie się przy Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach – placówce edukacyjnej prowadzonej przez Powiat, przy ulicy Warszawskiej 72.
W wydarzeniu może wziąć udział sześćdziesięciu pełnoletnich miłośników jazdy rowerem, zwiedzania i historii. Wszelkie potrzebne informacje zawarte są w Regulaminie Rajdu dostępnym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kozienicach https://kozienicepowiat.pl/3992-xiii-powiatowy-rajd-rowerowy-w-kozienicach.htmlZgłoszeń należy dokonywać poprzez przesłanie zeskanowanej, wypełnionej i podpisanej własnoręcznie karty zgłoszenia oraz klauzuli informacyjnej i zgody na wykorzystanie wizerunku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 26 maja. Podpisanie karty zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników liczy się kolejność zgłoszeń.
Organizacją i koordynacją rajdu zajmuje się Wydział Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kozienicach.
Sponsorem Wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.