Starostwo Powiatowe w Kozienicach 18 czerwca 2022 r. organizuje XII Powiatowy Rajd Rowerowy „Śladami Historii”. Tegoroczna trasa rajdu wiodła będzie przez miejsca pamięci związane z I wojną światową, Powstaniem Styczniowym, poprzez mogiły tragicznie zmarłych lotników i zabytki Powiatu Kozienickiego. Odwiedzimy również miejsca związane z bartnictwem i pszczelarstwem. To wszystko w urokliwej scenerii Puszczy Kozienickiej i zlokalizowanych na jej terenie Pomników Przyrody. Rajd rozpoczniemy w Kozienicach. Trasa zaplanowana została w taki sposób, aby uczestnicy mieli możliwość powalczyć z trudami jazdy po piaszczystych i leśnych ścieżkach oraz odetchnąć podczas jazdy asfaltowymi drogami przez malownicze miejscowości gminy Głowaczów. Zakończenie rajdu odbędzie się na parkingu Cztery Kopce przy drodze krajowej 48, gdzie znajduje się także Cmentarz wojenny z I wojny światowej Kurhan.

W Rajdzie może wziąć udział sześćdziesięciu pełnoletnich miłośników jazdy rowerem, zwiedzania i historii. Wszelkie potrzebne informacje zawarte są w Regulaminie Rajdu dostępnym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kozienicach https://www.kozienicepowiat.pl/3588-xii-powiatowy-rajd-rowerowy-w-kozienicach.html. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez przesłanie zeskanowanej, wypełnionej i podpisanej własnoręcznie karty zgłoszenia oraz klauzuli informacyjnej i zgody na wykorzystanie wizerunku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 10 czerwca. Podpisanie karty zgłoszeń jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników liczy się kolejność zgłoszeń.

Organizacją i koordynacją Rajdu zajmuje się Wydział Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego w Kozienicach. Sponsorem Wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.