Gmina Kozienice i Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zapraszają na otwarcie wystawy lalek artystycznych Anny Michalczyk i Jolanty Weiser „Sentymentalne powroty”, 29 kwietnia 2022 r. (piątek), godz. 15.00.

Wystawa lalki artystycznej „Sentymentalne powroty” jest wynikiem twórczych poszukiwań i pasji Anny Michalczyk oraz Jolanty Weiser. Pomysł jej powstania narodził się podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Elżbietę Raczkowską w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Fotografie i lalki artystyczne w strojach z epoki art deco stanowią kanwę opowieści. Ekspozycja jest pewnego rodzaju wehikułem czasu – ukazuje klimat okresu międzywojennego, przypomina życie codzienne w przedwojennej Polsce i przedwojennych Kozienicach.