W związku ze zbliżającym się niezwykłym świątecznym czasem Centrum Usług Społecznych w Kozienicach organizuje akcję „ŚWIĄTECZNA POCZTA - Kartka dla Seniora”. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji pisania kartek do osób starszych, samotnych zamieszkałych na terenie miasta i Gminy Kozienice. Do akcji „Świąteczna Poczta – Kartka dla Seniora” może przyłączyć się każdy mieszkaniec oraz instytucja działająca na terenie Gminy Kozienice. Szczególnie zachęcamy do udziału szkolne wolontariaty, świetlice, instytucje kultury, kluby, placówki wsparcia dziennego, pracownie, a zwłaszcza dzieci i młodzież.

Samotność i niepewność to emocje jakie na co dzień towarzyszą osobom starszym, szczególnie w czasie pandemii, gdzie wprowadzono elektroniczną formę kontaktu. Taka sytuacja powoduje, że seniorzy jeszcze bardziej są narażeni na wykluczenie cyfrowe. Celem akcji ma być przede wszystkim poczucie wsparcia jak również podarowanie naszym Seniorom odrobiny radości i uśmiechu na twarzy.
Wspólnie możemy wrócić do tradycji pisania kartek bożonarodzeniowych i pokazać, że każdy z nas może zrobić taką kartkę niewielkim kosztem. Wierzymy, że ludzie z sercem, zwłaszcza dzieci potrafią zmieniać świat i wywoływać radość na twarzy osamotnionego Seniora.

WSKAZÓWKI DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH PRZYŁĄCZENIEM SIĘ DO AKCJI „ŚWIĄTECZNA POCZTA – Kartka dla Seniora”

Jak można dołączyć?
Wystarczy napisać do nas na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zadeklarować ilość kartek, które moglibyście zrobić. (1,3,5..każda ilość się liczy)

1. Kartkę można wykonać własnoręcznie dowolną techniką, we własnym zakresie.
2. Zastanów się do kogo ma ona być zaadresowana (do Seniora czy Seniorki) i zaznacz na kopercie.
3. Napisz kilka pozytywnych słów wsparcia oraz życzenia bożonarodzeniowe dla Seniora/ki, który jest samotny podpisując tylko swoje imię.
4. Kartki mogą być pisane zarówno przez osoby dorosłe, młodzież i dzieci.
5. Będzie miło jeśli prześlą państwo kilka zdjęć z przygotowania kartek, informację kto, jaka instytucja, grupa itd. przygotowała, ilość osób zaangażowanych, abyśmy mogli wspomnieć o Was w komentarzu na stronie Facebook: Centrum Usług Społecznych w Kozienicach oraz na stronie www.cuskozienice.pl. (Przesyłając zdjęcia wyrażają Państwo zgodę na udostępnianie wizerunku na cele promocyjne organizatora.)
6. Do kiedy można oddawać kartki?
Do 5.12.2021. Można je do nas wysłać/przywieźć (adres: Organizator Społeczności Lokalnej, Centrum Usług Społecznych w Kozienicach, ul. Radomska 36, 26-900 Kozienice)

Każda pomoc się liczy! A im więcej kartek zabierzemy, tym więcej będziemy mogli obdarować nimi seniorów ❤

KARTKI WRAZ Z ŻYCZENIAMI ZOSTANĄ PRZEKAZANE OSOBOM STARSZYM I SAMOTNYM PRZEZ PRACOWNIKÓW CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W CZASIE WIZYT W ŚRODOWISKU.