Rozniszew
Kościół w stylu neogotyckim zbudowano w XIX w. W 1944 r. został zniszczony, a po II wojnie światowej odbudowany. W świątyni znajdują się trzy ołtarze, wszystkie gotyckie. W glównym ołtarzu znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Rozniszewskiej, zasłonięty obrazem św. Józefa. Obraz Matki Boskiej w Rozniszewie malowany jest na płótnie, na wzór cudownego obrazu w Częstochowie.
Od XVIII w. prowadzona jest księga, w której wymienionych jest wiele cennych wotów i darów składanych Matce Bożej jako dowód wdzięczności za odebrane łaski.
Trzebień
Pałac wybudowany w II poł. XIX w. o charakterze mieszkalno-rezydencjonalnym przez Zamojskich, według projektu hr. Platera w stylu ekletycznym. Był on wyrazem ówczesnych trendów i mody architektonicznej. Pałac zlokalizowany jest na terenie starego parku, w którym już w XVII w. istniał dwór myśliwski założony przez hr. Stanisława Herakliusza Lubomirskiego. Obecny wygląd pałac uzyskał po przebudowie dokonanej przez Stanisława hr. Zamoyskiego.
W czasie okupacji w majątku Zamoyskich znalazło schronienie wiele ciekawych osób i znanych postaci. Po wojnie Zamoyscy nie mieli czego szukać w swoim majątku. Teren popadał w ruinę. W latach 1972-1975 odbywały się prace renowacyjne prowadzone przez Elektrownię "Kozienice", jednak je przerwano. Od 1983 r. włości te znajdują się w rękach Zielińskich, którzy starają się przywrócić pałacowi dawny wygląd.
Inne obiekty, które warto zobaczyć
Anielin-Kępa
Pomnik pamięci walczących tu niegdyś żołnierzy płk Kononowicza w 1863 r. Stylizowany betonowy biały miecz leży na wzgórzu leśnym.
Mniszew
Skansen Bojowy I Armii Wojska Polskiego wybudowany w 1977 r. Znajduje się on na wydmie, przy szosie nr 79 Warszawa-Tarnobrzeg udostępniony jest do zwiedzania. Jest to miejsce dawnych pozycji obronnych z sierpnia 1944 r., kiedy to rozgrywały się boje o Przyczółek warecko-magnuszewski. W skansenie na stanowiskach obronnych ustawiono oryginalne uzbrojenie z pola walki: czołgi, działa przeciwpancerne, amfibie, wyrzutnie pocisków typu „Katiusza”.
Magnuszew
Pomnik Orła w Koronie i mogiły żołnierzy 13, 19 i 20 Dywizji Piechoty oraz Ułanów Wileńskiej Brygady Kawalerii z września 1939 r.
Rozniszew
Pomnik Orła Białego upamietniający heroiczne walki w powstaniu styczniowym z 1863 r., symboliczny kopiec ziemny usypany jako wotum wdzięczności dla Tadeusza Kościuszki.
Dodatkowe informacje na temat zabytków Gminy Kozienice w poniższym linku:
http://kozienicepowiat.pl/powiat-kozienice/dziedzictwo-kulturowe/zabytki.html