mobilna gra miejska plakat miniatura

 

 

,,Oni byli pierwsi” – mobilna gra miejska o Grupie Legionów Polskich w Kozienicach!

 

TYTUŁ: ,,Oni byli pierwsi – gra mobilna”

ORGANIZATOR: Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice

DLA KOGO: młodzież i osoby dorosłe

PRZESTRZEŃ ROZGRYWEK: miasto Kozienice

MIEJSCE STARTU: Znajdź i zeskanuj kod QR pod Biblioteką Publiczną Gminy Kozienice (ul. J. Kochanowskiego 22) lub Centrum Kulturalno - Artystycznym (ul. Warszawska 29)! Ewentualnie zeskanuj kod, znajdujący się poniżej i baw się dobrze!

 


OPIS FABUŁY: Niepodległość. Sen? Marzenie? Choć wielu nie wierzy, że kraj, który na ponad 100 lat zniknął z map Europy, kiedykolwiek na nie powróci, to są tacy, którzy nie czekają, aż wolność spadnie z nieba. Biorą się do roboty. W 1915 roku podjęto decyzje o sformowaniu Grupy Polskich Legionów. Już wkrótce polscy żołnierze będą walczyć na froncie za swoją ojczyznę. Jednak wojsko to nie tylko starcia i potyczki. Zanim armia trafi na front, trzeba ją uzbroić, wyżywić, zakwaterować. Sprawne wojsko potrzebuje dobrego zaplecza. W Kozienicach ma powstać jedna z czterech stacji zbornych w Generalnym Gubernatorstwie Lubelskim. Już teraz trwa tam zaciąg. Jesteś gotowy podjąć wyzwanie? Czekają właśnie na Ciebie!

 

UWAGI:

  1. Na miejscu startu należy stawić się ze smartfonem lub tabletem (urządzanie powinno być NAŁADOWANE, mile widziane zabranie ze sobą powerbanka);

  2. Urządzenie mobilne (z systemem Android lub iOS) powinno mieć zainstalowaną darmową aplikację ActionTrack, za pomocą której trzeba będzie zeskanować kod QR, dostępny na miejscu startu;

  3. Będąc na trasie należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa drogowego;

  4. Gra udostępniona jest w wersji otwartej. Można grać w dowolnym momencie dnia i nocy, bez wcześniejszego zgłoszenia.

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski i Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung.

Gra powstała w ramach realizacji projektu pt. ,,Oni byli pierwsi – Grupa Legionów Polskich płk. Z. Zielińkiego w Kozienicach i podczas walk o obronę Państwa Polskiego w 1920 r.” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2022 w ramach Programu Dotacyjnego ,,Koalicje dla Niepodległej".

 

 

 

 

REGULAMIN GRY