Електронні книги можна завантажити абсолютно безкоштовно.

Повний зміст книг доступний через LEGIMI.

 

Dla naszych „nowych” przyjaciół zza wschodniej granicy LEGIMI przygotowało niespodziankę - 9 darmowych audiobooków dla dzieci polskich autorek - Magdaleny Grucy, Dominiki Gałki i Anny Jurczyńskiej. Zadaniem tych książeczek jest oswajanie stresujących sytuacji i emocji towarzyszących na co dzień najmłodszym imigrantom, takich jak pierwszy dzień w przedszkolu, złość, strach czy odwaga… Mamy nadzieję, że dzięki nim uśmiech choć na chwilę zagości na dziecięcych buziach.

Co bardzo istotne – jest to projekt, który powstał dzięki zaangażowaniu uchodźczyń - książki przeczytane zostały przez Ukrainki, które uciekły z obszarów objętych wojną (Mariupol, Kijów, Lwów, Melitopol) i tymczasowo mieszkają w Rzeszowie lub jego okolicach. Wśród nich są nauczycielki, tłumaczki i działaczki kulturalne, dziennikarki radiowe, przedstawicielki biur promocji miasta. Nagrania realizowane zostały we współpracy z rzeszowską instytucją kultury (Estrada Rzeszowska). Licencji na wykorzystanie tekstów udzieliło Wydawnictwo Fenek.

 

Książki można odsłuchać bezpłatnie zakładając konto i pobierając darmową aplikację Legimi ze sklepów AppStore i Google Play oraz w ramach abonamentu bibliotecznego. Uwaga! Ponieważ są to książki darmowe, dodać na półkę użytkownika można je wyłącznie poprzez stronę www.legimi.pl, po zalogowaniu na konto.

Link do kolekcji:

https://www.legimi.pl/ebooki/dla-najmlodszych-z-ukrainy,c3327/dla-dzieci-i-mlodziezy,g221

 

Linki do poszczególnych tytułów:

 

https://www.legimi.pl/ebook-dominika-galka,b837233.html
https://www.legimi.pl/ebook-dominika-galka,b837220.html
https://www.legimi.pl/ebook-dominika-galka,b837212.html
https://www.legimi.pl/ebook-dominika-galka,b837235.html
https://www.legimi.pl/ebook-dominika-galka,b837233.html
https://www.legimi.pl/ebook-dominika-galka,b837220.html
https://www.legimi.pl/ebook-dominika-galka,b837212.html
https://www.legimi.pl/ebook-dominika-galka,b837235.html
https://www.legimi.pl/ebook-jurczynska-anna,b837276.html

 

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podręczniki po ukraińsku do nauki języka polskiego (do pobrania w pdf): Підручники українською мовою для вивчення польської мови (завантажити в pdf):

 

https://wid.org.pl/podrecznik/?fbclid=IwAR3L5C21VPh_dy-Qc7NPnEhF4L8A3WXGWjUoyUiguxV_3go_htHecMzf4wQ

 

 

Podręczniki w języku ukraińskim (pdf, wszystkie klasy): Підручники українською мовою (pdf, всі класи):

 

https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/?fbclid=IwAR3zOVxZyUy31t20SSOIFznaxVXZy1xYruRxsO0vregUAtB_uJ8hOHxHEB4

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pełne treści książek są udostępniane dzięki Stowarzyszeniu Osvitoria, które pomaga zmieniać i rozwijać edukację na Ukrainie. Książki są dostępne dzięki porozumieniu z ukraińskimi wydawcami.

Електронні книги можна завантажити абсолютно безкоштовно.

Повний зміст книг доступний через Асоціацію «Освіторія», яка допомагає змінювати та розвивати освіту в Україні. Книги доступні за домовленістю з українськими видавництвами.

 

Lista książek elektronicznych (e-booków) w języku ukraińskim do pobrania w formacie PDF / Список електронних книг (електронних книг) українською мовою для скачування у форматі PDF

 

https://lustrobiblioteki.pl/2022/03/70-darmowych-ksiazek-dla-dzieci-w-jezyku-ukrainskim-do-pobrania/

 

Dodatkowo można pobrać Modlitewnik. / Додатково можна завантажити Молитовник

Lista książek jest aktualizowana na stronie Stowarzyszenia. Перелік книг оновлюється на сайті Асоціації

 

„E-booki dla każdego w języku ukraińskim” z QR-kodami

 

 

„Audiobooki dla każdego w języku ukraińskim” z QR-kodami