W piątek 26 września w bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie z podróżnikami Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z PSP nr 4 w Kozienicach oraz PSP w Stanisławicach.

Podróżnicy podzielili się z młodzieżą swoją niezwykłą pieszą wyprawą z Panamy do Kanady – prawie 12 000 km pokonanych pieszo, prawie dwa lata w drodze, 9 krajów i 19 par butów, które przeszły razem z nimi tę niezwykłą trasę. Opowiedzieli o wyzwaniach, jakie napotkali po drodze – od pustyń, przez ruchliwe metropolie, aż po góry sięgające 3000 metrów nad poziomem morza.

Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć zdjęcia z podróży, dowiedzieć się, jak powstawała książka "Na poboczu Ameryk", na ile kilometrów wystarcza jedna para butów w pieszej wędrówce, dlaczego wózek dziecięcy bywa bezcennym sprzętem w podróży oraz jak wielką rolę odgrywa samochód w codziennym życiu Amerykanów. A dodatkowo posłuchać opowieści o rozmowach z mieszkańcami mijanych wsi, lokalnymi działaczami oraz o tym, co w podróży często umyka w pośpiechu samochodowej jazdy – jak wygląda życie codzienne i jak to jest poczuć tę wyjątkową atmosferę mijanych miejsc.

W poniedziałek 29 września na spotkanie z podróżnikami przybyła do biblioteki kolejna grupa młodych osób, aby poczuć te same emocje i przeżyć równie wyjątkową przygodę. Byli to uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im Króla Zygmunta Starego w Kozienicach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kozienicach.

Zarówno podczas pierwszego jak i drugiego spotkania młodzi ludzie z dużym zainteresowaniem śledzili relacje podróżników, zyskując nie tylko inspiracje do własnych przygód, ale również lekcję odwagi, wytrwałości i radzenia sobie z przeciwnościami. Spotkania pokazały, jak fascynująca i pełna emocji może być prawdziwa podróż – krok po kroku, z sercem otwartym na świat.

Partnerem projektu była Enea Wytwarzanie sp. z o.o.

________________

Spotkanie realizowane w ramach partnerstwa społecznego „Spotkajmy się w Bibliotece. Enea dla kultury”.

 

(wrzesień, 2025 r.)

 

 

zdjecie00001
zdjecie00001
zdjecie00002
zdjecie00002
zdjecie00003
zdjecie00003
zdjecie00004
zdjecie00004
zdjecie00005
zdjecie00005
zdjecie00006
zdjecie00006
zdjecie00007
zdjecie00007
zdjecie00008
zdjecie00008
zdjecie00009
zdjecie00009
zdjecie00010
zdjecie00010
zdjecie00011
zdjecie00011
zdjecie00012
zdjecie00012
zdjecie00013
zdjecie00013
zdjecie00014
zdjecie00014
zdjecie00015
zdjecie00015
zdjecie00016
zdjecie00016
zdjecie00017
zdjecie00017
zdjecie00018
zdjecie00018
zdjecie00019
zdjecie00019
zdjecie00020
zdjecie00020
zdjecie00021
zdjecie00021
zdjecie00022
zdjecie00022
zdjecie00023
zdjecie00023
zdjecie00024
zdjecie00024
zdjecie00025
zdjecie00025
zdjecie00026
zdjecie00026
zdjecie00027
zdjecie00027
zdjecie00028
zdjecie00028
zdjecie00029
zdjecie00029
zdjecie00030
zdjecie00030