Wieczór pełen pasji, adrenaliny i niesamowitych historii – tak można podsumować spotkanie w Kozienickim Klubie Podróżnika, którego gościem była Anna Żak. Ta niezwykła kobieta, podróżniczka i eksploratorka samotnie przemierzyła Afrykę na motocyklu, doświadczając zarówno piękna, jak i wyzwań tego kontynentu.
Wydarzenie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez dyrektor biblioteki Monikę Piórecką oraz pomysłodawczynię Kozienickiego Klubu Podróżnika Olę Synowiec. Po krótkim wstępie uczestnicy zostali zabrani w fascynującą podróż po Czarnym Lądzie, pełną niezwykłych przygód i inspirujących historii.
Podczas swojej prezentacji Ania opowiedziała o swojej trasie – od Nordkapp w Norwegii, przez Maroko, zachodnie wybrzeże Afryki aż do RPA, a następnie w kierunku Kenii i Bliskiego Wschodu. Uczestnicy mieli okazję usłyszeć o "grze wizowej" w Afryce Zachodniej, wigilii spędzonej z celnikami na granicy Nigerii, przeprawie łodzią rybacką do Kamerunu oraz o tajemniczej „utraconej siódemce”.
Afryka to nie tylko pustynie i sawanny, ale również bujne dżungle i malownicze wybrzeża. Anna podzieliła się wrażeniami z podróży przez te niezwykłe krajobrazy oraz opowiedziała o wyzwaniach, jakie niosła jazda po afrykańskich bezdrożach. W czasie wyprawy zmagała się z awariami sprzętu, ale jak sama mówi – niewiele rzeczy na świecie mogłoby ją powstrzymać przed podróżowaniem na motocyklu.
Poza eksploracją, Anna ma jeszcze jedną wielką pasję – miłość do zwierząt. Podróżując po Afryce, zawsze stara się odwiedzać parki narodowe i obserwować dziką przyrodę. Niestety, nie wszystkie rezerwaty można przemierzać na motocyklu – spotkanie z dużymi kotami mogłoby się skończyć tragicznie.
O swojej wyprawie mówi tak:„Nie zawsze było łatwo i nie zawsze było kolorowo. Czasami bywało ciężko i nieprzyjaźnie, ale Afryka już na zawsze pozostanie w moim sercu.”

Po zakończeniu prezentacji uczestnicy mieli okazję porozmawiać z Anną Żak indywidualnie, dopytać o szczegóły jej podróży, a także zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy Ani za podzielenie się swoją niezwykłą historią i inspiracją! To spotkanie z pewnością rozbudziło w wielu z nas pragnienie przygody i odkrywania świata.

 

(marzec, 2025 r.)

 

 

 

zdjecie00001
zdjecie00001
zdjecie00002
zdjecie00002
zdjecie00003
zdjecie00003
zdjecie00004
zdjecie00004
zdjecie00005
zdjecie00005
zdjecie00006
zdjecie00006
zdjecie00007
zdjecie00007
zdjecie00008
zdjecie00008
zdjecie00009
zdjecie00009
zdjecie00010
zdjecie00010
zdjecie00011
zdjecie00011
zdjecie00012
zdjecie00012
zdjecie00013
zdjecie00013
zdjecie00014
zdjecie00014
zdjecie00015
zdjecie00015
zdjecie00016
zdjecie00016
zdjecie00017
zdjecie00017
zdjecie00018
zdjecie00018
zdjecie00019
zdjecie00019
zdjecie00020
zdjecie00020
zdjecie00021
zdjecie00021
zdjecie00022
zdjecie00022
zdjecie00023
zdjecie00023
zdjecie00024
zdjecie00024
zdjecie00025
zdjecie00025
zdjecie00026
zdjecie00026