Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice zaprasza młodzież i dorosłych na pierwsze spotkanie Kozienickiego Klubu Podróżnika, które odbędzie się 3 czerwca o godzinie 17:00. Wstęp na spotkanie jest wolny. Kozienicki Klub Podróżnika jest jedną z inicjatyw oddolnych wybranych do realizacji w projekcie pt. „Z biblioteką jak z obrazem – sztuka i tradycja”. Autorami projektu są Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski, mieszkający pod Kozienicami pisarze i podróżnicy. Sami wcześniej byli gośćmi podobnych inicjatyw w innych miastach, teraz chcą podzielić się swoją pasją do podróży w Kozienicach.

Gościem pierwszego spotkania będzie pisarz i reporter Krzysztof Story – dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”, autor książki „Stąd. 150 drzwi pod jednym adresem” oraz podcastu „Za drzwiami” dla RMF Classic. Wraz z Wojciechem Jagielskim prowadzi on też podcast Jagielski Story o wydarzeniach międzynarodowych.

Krzysztof Story zabierze nas w ilustrowaną swoimi zdjęciami oraz nagraniami podróż do Indii w poszukiwaniu dzikich tygrysów. Nie będzie to łatwe, bo na wolności zostało dziś mniej niż 4 tysiące tygrysów, o wiele więcej trzyma się obecnie w klatkach prywatnych hodowli. Jak majestatyczne zwierzęta mogą przetrwać w świecie zdominowanym przez ludzi?

 

Spotkanie jest częścią realizowanego przez kozienicką bibliotekę projektu BLISKO pt. „Z biblioteką jak z obrazem- sztuka i tradycja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.