W piątek 24 lutego 2023 r. pracownicy Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice spotkali się w Restauracji Sami Swoi na uroczystym pożegnaniu odchodzącej na zasłużoną emeryturę księgowej biblioteki pani Haliny Wesołowskiej.
Serdeczne podziękowania w imieniu całej "bibliotekarskiej ekipy" na ręce gospodyni imprezy za długoletnią, profesjonalną, rzetelną i oddaną pracę na rzecz biblioteki złożyły pani dyrektor Monika Piórecka wraz z panią kierownik Moniką Latkowską życząc jubilatce, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, żeby znalazła czas dla siebie, na odpoczynek, na pielęgnowanie swoich pasji i zainteresowań a także dobrego zdrowia, pogody ducha, ciepła i spokoju w życiu osobistym.
Swoje podziękowania i życzenia przekazała również pani Halinie była dyrektor biblioteki pani Janina Kuśmierczyk, która jak podkreśliła była tą, która przyjmowała Halinkę do pracy, jeszcze jako Halinę Śmietanka.
Pani Halina Wesołowska przepracowała w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice 40 lat. Swoją pracę rozpoczęła w 1983 rok początkowo jako instruktor, a po ukończeniu studiów o kierunku finanse i rachunkowość i profesjonalnym przyuczeniu pod okiem ówczesnej księgowej Emilii Weinar od 2001 r. prowadziła jednoosobowo księgowość biblioteki. Jej bardzo odpowiedzialna, bo związana finansami praca polegała m.in. na naliczaniu płac, odprowadzaniu składek na ubezpieczenia społeczne i podatki, rozliczaniu faktur, unijnych projektów, sporządzaniu sprawozdań finansowych z działalności biblioteki. Nigdy nie zawiodła, a wszystkie dokumenty i projekty były rzetelnie rozliczone. O tym jak pani Halina sumiennie podchodziła to powierzonych obowiązków służbowych świadczą również słowa dyrektor biblioteki, pani Elżbiety Stąpór, która przeszła na emeryturę rok wcześniej w 2022, wypowiedziane w książce pt. "100 lat Biblioteki Publicznej w Kozienicach": "... wszystkim instytucjom życzę współpracy z tak profesjonalnymi i odpowiedzialnymi pracownikami".
Dziękujemy Pani Halinie za współpracę, za te wspólne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę. Wyrażamy także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone tutaj chwile. Pozostanie Pani na zawsze częścią naszej społeczności.
Kierownictwo i pracownicy biblioteki

















