Aby czas Świąt Narodzenia Pańskiego
obfitował nie tylko w prezenty,
lecz w Miłość i Radość przede wszystkim,
Aby spotkania przy wigilijnym stole
były okazją do wspólnego przeżywania
historii z Betlejem,
Aby życzliwość, którą darzymy się
w tym magicznym czasie trwała
przez cały rok,
oraz abyśmy,
znaleźli czas na refleksję nad książką,
która cierpliwie czeka pod choinką
życzą
Dyrektor Monika Piórecka oraz pracownicy
Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice
