Kochane dzieci! Drodzy rodzice i dziadkowie! Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek 6 czerwca 2022 r. do biblioteki. Właśnie tego dnia w ogrodzie Biblioteki Głównej (ul. Jana Kochanowskiego 22) odbędzie się piknik rodzinny pn. Piknik ze "Stefkiem Burczymuchą". Czekamy na Was od godz. 10.00.

W programie m.in.

• Rozstrzygnięcie konkursów: ”Masz ukochaną książeczkę - stwórz zakładeczkę” oraz „Moje ulubione miejsce do czytania”

• Prezentacja wiersza "Stefek Burczymucha" w wykonaniu młodzieży z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

• Plenerowe poczytajki w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"

• Warsztaty plastyczno-manualne z udziałem bibliotecznego Klubu "Niteczka"

• Kodowanie z robotami

• Dmuchańce, koło fortuny, balonowe zwierzaki i inne dziwaki, gry i zabawy plenerowe

• Tworzenie festynowych przypinek

• Kramik ze "słodkim co nieco" przygotowanym przez KGW Babeczki z pieprzem i solą

Przedsięwzięcie pn. "Stefek Burczymucha zaprasza na piknik" jest realizowane w ramach projektu "Ej , wy dziatki! Czy wy

wiecie, jak bywało niegdyś w świecie?" - Konopnicka niesztampowo
,  na którego realizację Biblioteka uzyskała

dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

UWAGA! Jeżeli pogoda nie dopisze (będzie padał deszcz) piknik odbędzie się w innym terminie.