Już nie tylko Legimi ale również Empik Go. Biblioteka Publiczna w Kozienicach z nowym rokiem przystępuje do programu „Empik Go dla bibliotek”. Od 3 stycznia 2022 r. proponujemy swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do aplikacji Empik Go. Zapewniamy 30000 ebooków oraz 25000 audiobooków i podcastów – klasykę, bestsellery i nowości do czytania i słuchania. Jednocześnie przypominamy, że w naszej bibliotecznej ofercie nadal będą również kody do cyfrowej wypożyczalni Legimi z dostępem do ponad 60000 tytułów. Ważna informacja!!! Na tej platformie od nowego 2022 r. nasi czytelnicy będą mogli nie tylko czytać ebooki, ale również słuchać audiobooków!

Zasady wydawania kodów do Empik Go i Legimi

• Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Kod do aplikacji można otrzymać dzwoniąc do wypożyczalni biblioteki (48) 614 25 54, wysłając e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub prosząc o niego osobiście na miejscu w bibliotece

Terminy wydawania kodów do Empik Go i Legimi

W poszczególnych miesiącach kody będą wydawane (do wyczerpania kodów) w odpowiedzi na zgłoszenia telefoniczne, e-maile oraz zapytania osobiste na miejscu w bibliotece od dnia:

• 3 stycznia 2022 r.
  • 1 lutego 2022 r.
  • 1 marca 2022 r.
  • 1 kwietnia 2022 r.
  • 4 maja 2022 r.
  • 1 czerwca 2022 r.
  • 1 lipca 2022 r.
  • 1 sierpnia 2022 r.
  • 1 września 2022 r.
  • 3 października 2022 r.
  • 2 listopada 2022 r.
  • 1 grudnia 2022 r.

Jak wykorzystać kod do Empik Go i Legimi

• Kody można aktywować do końca miesiąca, w którym zostały pobrane i będą ważne 30 dni od daty aktywacji.
  • Każdy czytelnik może otrzymać w danym miesiącu 1 kod dostępu do platformy Legimi lub Empik Go.
  • Jeden kod uprawnia do korzystania z aplikacji Legimi lub Empik Go na dwóch urządzeniach (np. telefon i tablet) i 1 czytnik

Uwaga!!! Przypominamy, że w Mediatece można wypożyczyć czytnik e-booków Kindle. Biblioteka dysponuje 4 urządzeniami. Aby wypożyczyć czytnik należy wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 100 zł.

Aby wykorzystać kod do Legimi:

1. Wejdź na stronę https://www.legimi.pl/mazowieckie/
  2. Wpisz otrzymany w bibliotece unikatowy kod i zaakceptuj regulamin
  3. Załóż darmowe konto Legimi.
  4. Pobierz bezpłatną aplikację Legimi dostępną na Android, iOS (ze sklepu Google Play, Apple AppStore, Windows Store) lub wybrane e-czytniki. Pobieraj i czytaj ebooki oraz słuchaj audiobooków bez ograniczeń.

Aby wykorzystać kod do Empik Go:

1. Wejdź na stronę https://www.empik.com/go/biblioteki/kod
  2. Wpisz kod otrzymany od biblioteki.
  3. Zarejestruj się lub zaloguj na stronie Empiku
  4. Pobierz aplikację Empik Go na system iOS lub Android.

Na jakich urządzeniach mogę korzystać z aplikacji Empik Go?

Z wypożyczonych książek można korzystać na telefonie, tablecie i czytniku. Empik Go wymaga urządzenia przenośnego posiadającego dostęp do Internetu i wyposażonego w system operacyjny iOS (minimum iOS 11) albo Android (minimum Android 5.0).

Aplikacja jest dostępna na czytnikach e-booków InkBOOK (Classic 2, Lumos, Prime, Prime HD, Explore, Calypso). Można ją znaleźć w sklepie z aplikacjami InkBook Apps.Z Empik Go można korzystać na czytnikach PocketBook Touch HD 3, Touch Lux 4, Touch Lux 5, Color, InkPad3 oraz InkPadX. Aby pobrać aplikację, należy połączyć czytnik z Internetem i zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji. Ikonka Empik Go pojawi się na dolnym pasku czytnika.Od października 2021 roku ebooki z aplikacji Empik Go można czytać również na czytnikach Kindle. Aby czytać ebooki z Empik Go na Kindle zainstaluj aplikację Empik Go dla Kindle na swoim komputerze. Aplikację możesz zainstalować na komputerach z systemem operacyjnym Windows (od wersji 7) i MacOS (od wersji 11). Aplikację możesz pobrać:
wersja na Windows
wersja na MacOS (M1)
wersja na MacOS (Intel)
- zaloguj się w aplikacji na komputerze
- podłącz swój czytnik Kindle do komputera
- zobacz, jakie tytuły masz dodane do biblioteki w Empik Go - w każdym momencie możesz dodać nowe tytuły do biblioteki w aplikacji mobilnej, a następnie odświeżyć listę książek w aplikacji Empik Go dla Kindle
- przesyłaj ebooki ze swojej biblioteki na czytnik
Ebooki z Empik Go możesz natomiast przesyłać na czytniki Kindle z ekranem dotykowym (Kindle Touch, Kindle 7, 8, 10, Paperwhite 1-5, Voyage, Oasis 1-3).

A.P. (2022)