12 czerwca 2024 roku klasa 1a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego odwiedziła bibliotekę, aby wspólnie przygotować się do Dnia Tatusia!
Uczniowie rozpoczęli warsztaty od wspólnego czytania książki "Kiedy tata Oli był mały". Ta opowieść rozbudziła w dzieciach kreatywność i chęć stworzenia wyjątkowego prezentu dla swoich tatusiów.
W radosnej atmosferze dzieci przystąpiły do tworzenia Rożków Obfitości. Wykorzystując różnorodne materiały, takie jak kolorowe kartki, bibułka, wstążki i ozdoby, z zaangażowaniem i zapałem tworzyły one unikatowe upominki.
Każda praca była inna, odzwierciedlając indywidualną osobowość, wyobraźnię i umiejętności każdego dziecka. Dzieci czerpały radość z tworzenia, a ich głowy roiły się od pomysłów.
Warsztaty w bibliotece to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do:
    • Promowania czytelnictwa: Wspólne czytanie książki stało się inspiracją do kreatywnych działań i pokazało dzieciom, jak książki mogą rozbudzać wyobraźnię.
    • Rozwoju umiejętności manualnych: Praca z różnymi materiałami plastycznymi doskonaliła motorykę małą i uczyła dzieci precyzji.
    • Wzmocnienia więzi rodzinnych: Własnoręcznie wykonany prezent dla taty to nie tylko miły gest, ale również okazja do wyrażenia uczuć i pogłębienia relacji z tatusiem.
Warsztaty biblioteczne "Rożki Obfitości na Dzień Taty" okazały się wielkim sukcesem. Dzieci wróciły do domów z pięknymi prezentami dla swoich tatusiów, a w ich sercach zagościła radość z tworzenia i satysfakcja z wykonanej pracy. Biblioteka po raz kolejny stała się miejscem pełnym kreatywności, zabawy i wzajemnej integracji.


Zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach bibliotecznych!