W maju uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Janikowie mieli okazję odwiedzić bibliotekę publiczną. Wizyta ta miała na celu zapoznanie dzieci z bogatym zasobem książek dostępnych w bibliotece oraz rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych.
Podczas spotkania bibliotekarka oprowadziła uczniów po bibliotece, pokazując im różne działy i wyjaśniając zasady funkcjonowania placówki. Dzieci miały również okazję zapoznać się z katalogiem online, dzięki któremu mogą samodzielnie wyszukiwać książki.
Głównym punktem programu były warsztaty pt. "Zakładka na Dzień Mamy". Uczniowie pod okiem bibliotekarki wykonali piękne zakładki do książek, które następnie mogli podarować swoim mamom z okazji ich święta.
Wizyta w bibliotece była dla dzieci bardzo interesującym doświadczeniem. Z pewnością zapamiętają one bogaty zbiór książek, przyjazną atmosferę i możliwość samodzielnego wykonania zakładki na Dzień Mamy.
Na zakończenie zajęć Magiczny dywan zapewnił dzieciom dawkę ruchu, śmiechu i integracji. Jest to interaktywna podłoga, która oferuje dzieciom i młodzieży wiele możliwości zabawy i nauki.

 

(maj, 2024)