W ostatnim czasie odbyło się niezwykłe spotkanie w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice. Gośćmi byli podopieczni wraz z opiekunami z Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi.
Wizyta rozpoczęła się od oprowadzania po bibliotece. Uczestnicy mogli zapoznać się z bogatym księgozbiorem, poznać zasady funkcjonowania biblioteki.
Szczególną atrakcją okazały się warsztaty tworzenia zakładek do książek. Pod okiem doświadczonych bibliotekarek podopieczni wyczarowywali kolorowe i pomysłowe zakładki, które z pewnością umilą im lekturę ulubionych książek.
Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała niespodzianka - magiczny dywan! Interaktywna podłoga pełna kolorów i dźwięków sprawiła wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wspólne zabawy i gry integrowały grupę i wyzwalały pokłady kreatywności.
Spotkanie w bibliotece było dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi nie tylko okazją do poznania nowego miejsca i rozwijania swoich umiejętności, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy i integracji. Uśmiechnięte twarze i radość w oczach uczestników były najlepszym dowodem na to, że spotkanie było niezwykle udane.

E.S. (maj, 2024 r.)