02.02 wraz z przedszkolakami z PP nr 5 tj. Biedroneczkami świętowaliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia. W tym celu przeprowadziliśmy zajęcia “Myśl pozytywnie i bądź szczęśliwy”. Podczas zajęć przeczytaliśmy wesołą książkę "Mój szczęśliwy dzień" Keiko Kasza. Spotkanie wzbogaciliśmy krótką pogadanką na temat : co nas cieszy i uszczęśliwia.  

Luty w Głównej to przede wszystkim zajęcia z dziećmi poświęcone tegorocznym patronom tj. Mikołajowi Kopernikowi (550. rocznica urodzin) i Aleksandrowi Fredro (230. rocznica urodzin).
Każde spotkanie z cyklu "Nazywam się Mikołaj Kopernik" rozpoczynało się czytaniem fragmentu książki. W zależności od wieku dzieci były to:

    z serii Czytam sobie "Apollo 11" Ewy Nowak (uczniowie 3 klas);

    z serii Samochodzik Franek “Kosmos” tekst Elżbieta Wójcik  

Następnie rozmawialiśmy o Kosmosie, Układzie Słonecznym oraz dlaczego dzieło "O obrotach sfer niebieskich" przez 200 lat było w indeksie ksiąg zakazanych. W części praktycznej uczniowie tworzyli rakiety.

Spotkania pt.: " „Jak dobrze mieć sąsiada!” miały na celu przybliżenie dzieciom patrona 2023 roku Aleksandra Fredrę. Dzieci wysłuchały wiersza "Paweł i Gaweł", a potem  porozmawialiśmy czy dobrze być dobrym sąsiadem.  

Lutowe zajęcia przeprowadzono z:

    Uczniowie klasy 3 z PSP w Janikowie

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych przy PSP NR 4 (Delfinki i Żabki)

    Publiczne Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Kozienicach

    Uczniowie klasy I PSP w Janikowie

Główna świętowała Walentynki z czytelnikami zapraszając Czytelniczki i Czytelników do wzięcia udziału w zabawie polegającej na rozszyfrowaniu wyjątkowej "WALENTYNKOWEJ WRÓŻBY”. Dodatkowo można było sobie zrobić selfie w sercu.
Główna również świętowała 21.02 tj. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO. Każdy czytelnik odwiedzający w tym dniu naszą placówkę mógł wylosować łamańca językowego. Odważni, którzy odczytali zdania (a trzeba powiedzieć, że do łatwych nie należały) nagrodzeni zostali słodkim upominkiem.

Akcja została ciepło przyjęta😊

(luty, 2023)