Lipiec i sierpień w Głównej to czas zabawy i relaksu dzieci i młodzieży. W tym celu Biblioteka Główna myśląc o najmłodszych, zorganizowała zajęcia artystyczno – dydaktyczne. W lipcu doszło do trzech spotkań z dziećmi. Razem budowaliśmy z papieru i pudeł miasto Kozienice. Jedne dzieci budowały i stroiły budynek swojej szkoły, a inne przedszkole. Zajęcia miały na celu promowanie naszego miasta.

29.07.2021 r. tworzyliśmy dzieła z papieru czyli origami. Motyle duże i małe, kotki i pieski tworzone były malutkimi rączkami. Wykonanie nie było łatwe ale podołaliśmy.

W sierpniu z kolei odbyły się zajęcia z teatrzykiem Kamishibai. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania pt.: „O Panach Palcach” Juliana Brudzewskiego a następnie utrwalały nazwy palców.

Ostatnie wakacyjne zajęcia to nauka tworzenia pieska i miecza z balonu.

Młody czytelnik zawsze mógł spędzić wolny czas w Kąciku Koziołka Matołka i pograć w gry planszowe, pokolorować i poczytać.

W sierpniu 13 wypadał w piątek. Podeszliśmy do tego dnia z przymrużeniem oka i dla wszystkich „odważnych” czytelników, którzy odwiedzili naszą placówkę mieliśmy upominek.

Na czas wakacji dla dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy „Wakacyjne Bingo w Głównej”. Konkurs cieszył się dużą popularnością głównie wśród dzieci. Na dzień 03.09.2021 wpłynęło 22 wypełnione kupony. Rozstrzygnięcie konkursu niebawem.