Zapraszamy na spotkanie z kozieniczanką Olą Synowiec oraz Arkadiuszem Winiatorskim, promujące ich najnowszą książkę pt. "Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady", której premiera wypada właśnie 18 maja. W tym dniu spotkamy się z naszymi gośćmi w sali kameralnej CKA o godz. 18.00.

Na spotkaniu pokażą oni zdjęcia oraz opowiedzą o swojej pieszej wędrówce przez Ameryki. Wyprawa ta zdobyła szereg nagród: Podróż Roku National Geographic Traveler 2020, Nagroda im. Tony'ego Halika 2020, I miejsce i nagroda publiczności w konkursie o Złoty Ślad 2021.
Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, prawie dwa lata, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go... PIESZO! Przeszedł Amerykę Centralną zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.
Ola i Arek słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z mieszkańcami mijanych wsi, lokalnymi działaczami i ekscentrykami, z rolnikami i artystami, duchownymi i przemytnikami. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk.
Na spotkaniu będzie można kupić książkę z dedykacją autorów.
Wstęp wolny.

Więcej o książce: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/na-poboczu-ameryk