Miło jest nam poinformować, że znaleźliśmy się wśród 36 bibliotek, które dostały się do ogólnopolskiego projektu „Biblioteka online – program szkoleniowy”. Pozwoli nam to rozszerzyć ofertę swoich działań online dla różnych grup mieszkańców Kozienic.

          Pandemia spowodowała spektakularne zmiany w niemal każdej dziedzinie życia. Dla wielu osób funkcjonowanie w sferze online, praca zdalna i komunikowanie się na odległość stały się standardem. Nie wszyscy jednak potrafili się odnaleźć w nowej dla nich sytuacji. Bardzo prawdopodobne jest też, że część zmian okaże się trwała i będą one wymagać stałego rozwijania kompetencji, by móc dalej sprawnie funkcjonować online i pomagać w tym innym.
          Dzięki udziałowi w projekcie uzyskamy możliwość zdobycia nowych kompetencji, umożliwiających skuteczniejsze działanie zespołu biblioteki z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych oraz przeniesienie części działań bibliotecznych do sfery wirtualnej.
          Projekt „Biblioteka online: program szkoleniowy dla bibliotekarzy” realizuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jest on dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

(s.k. lipiec, 2020)

 

Biblioteka online mediateka2020

 

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb