2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci, nie jest to przypadkowa data, ponieważ w ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Ponadto mają w sobie duży ładunek emocjonalny.
          Trzeba pamiętać, że w zbiorach naszej biblioteki są nie tylko książki tradycyjne, ale także te bardziej nowoczesne, jak audiobooki, które są dostępne w naszej multimedialnej filii Mediatece. Książki do słuchania, nie mogą zastąpić czytania książek dziecku, ale mogą być ciekawą alternatywą. Rozwijają wyobraźnie i słownictwo oraz zachęcają do czytania książek tradycyjnych.
          Filia Nr 8 dysponuje bogatą ofertą audiobooków dla dzieci i zaprasza do wypożyczania zbiorów do domu. Lista wszystkich audiobooków, dostępnych w Mediatece znajduje się pod adresem https://kozienice.bibpowkoz.pl/ .

 

 

dzien ksiazki dla dzieci 2019