Dzięki współpracy Filii nr 5 BPGK w Nowej Wsi i Ochotniczej Straży Pożarnej, w piątek 9 lutego 2018 roku w remizie OSP, odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród dzieci z Nowej Wsi, ale także tych z okolicznych miejscowości.
Bal rozpoczął się o godzinie 16.00. Po uroczystym powitaniu wszystkich gości, przed remizą odbył się pokaz sprzętu gaśniczego. Można było posiedzieć w nowej łódce strażackiej, zrobić zdjęcie w samochodzie, sprawdzić ile waży butla z tlenem, przymierzyć kask, a także dowiedzieć się wielu ciekawych i ważnych rzeczy. Po tej prezentacji wszyscy wrócili na salę, by bawić się przy muzyce. Dzieci mogły też zrobić sobie tatuaże, porysować kredkami i flamastrami lub pooglądać książeczki tematyczne (m.in."Wóz strażacki", "Strażak Sam"), a dorośli poprzeglądać czasopisma. Dla uczestników balu przygotowany został poczęstunek w formie szwedzkiego stołu. Głównym punktem programu były jednak konkursy. Swoich sił mogły w nich spróbować nie tylko starsze dzieci, ale także maluszki. W konkursie dla starszych dzieci organizowanym przez Bibliotekę można było zdobyć nagrody książkowe – otrzymali je Kamil Sobol, Amelia Bilska i Sylwia Luśtyk. W konkursie dla maluchów wszyscy otrzymali drobne upominki.
Bal zakończył się o godzinie 19.00 rozdaniem dyplomów. Wzięło w nim udział pięćdziesięcioro dzieci, które przybyły wraz z rodzicami, dziadkami lub innymi opiekunami.










