W środę 25 maja 2022 r. odbyło się kolejne, już drugie w tym miesiącu spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy żywo dyskutowali na temat powieści Iana McEvana "W skorupce orzecha".
Miłym akcentem spotkania były urodziny jednej z klubowiczek pani Wiesi, z tej okazji na stole pojawił się okolicznościowy tort.

"W skorupce orzecha" to kolejna powieść znanego i cenionego brytyjskiego powieściopisarza, autora m.in. „Pokuty”, „Słodkiej przynęty” czy na „Na plaży w Chesil”.
Opowiedziana z niezwykłej perspektywy jest klasyczną opowieścią o zbrodni i zdradzie.

Trudy dopuściła się zdrady małżeńskiej. Wciąż mieszka w domu swego męża, okazałej londyńskiej kamienicy, ale już nie z Johnem, lecz z jego bratem, Claude’em. Oboje mają pewien sprytny plan. Jedynym problemem jest świadek ich spisku, tajemniczy narrator, ukryty w sekretnym miejscu, niedostępnym dla oczu i uszu. Jeśli knowania się powiodą, zostanie prawdopodobnie uznany za jednego z winnych tej zbrodni. Jeśli zaś w ich następstwie utraci być może najbliższą mu na świecie osobę, sam w pewnym sensie stanie się ofiarą tego morderczego podstępu.

„W skorupie orzecha” to jedna z tych powieści, po które sięgną poszukiwacze książkowych wyzwań, jak i – po prostu – ci, którzy chcą przeczytać wciągającą opowieść.