W ramach kampanii „Tydzień z Internetem” Filia nr 4 i 5 BPGK wspólnie przygotowały zajęcia pn. „ Zagrajmy w eksperymenty.” Podczas spotkania uczestnicy wspólnie przeprowadzili proste i efektowne eksperymenty dotyczące pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. Wcielili się w rolę naukowców-badaczy i przekonali się, że eksperymentowanie może być znakomitą zabawą. Dowiedzieli się między innymi, że istnieje substancja o właściwościach zarówno cieczy, jak i ciała stałego, sprawdzili, jakie dźwięki można wydobyć ze szklanek napełnionych wodą oraz od czego zależy intensywność zapachu. Ciekawym doświadczeniem była fontanna powstała w wyniku reakcji mentosów i coca coli. Na zakończenie każda grupa oceniała eksperyment korzystając z naklejek, które zamieszczała na przygotowanym arkuszu papieru. A dodatkowych informacji o każdym eksperymencie wyszukiwali w Internecie.