W czasie ferii 2013, dzieci które nigdzie nie wyjechały na zimowy wypoczynek, mogły spędzić wolny czas w bibliotece. Dzieciaki odwiedzający naszą placówkę rysowały, malowały grały w różne gry planszowe, rozwiązywały rebusy i kalambury. Każdego dnia podróżowaliśmy po świecie książki dziecięcej, a także tworzyliśmy przepiękne zimowe pejzaże. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia komputerowe. W ulubione gry chcieli zagrać zarówno ci najmłodsi jak i starsi. W czasie ferii wykonaliśmy sporo prac plastycznych, dzieci rozwinęły zdolności manualne podczas wykonywania kartek z życzeniami techniką quillingu. Było wiele zabawy przy układaniu puzzli i podczas gier edukacyjnych. Ferie zimowe w bibliotece należy zaliczyć do udanych, o czym świadczyło zaangażowanie dzieci i z pewnością nie był to dla nich stracony czas. Wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznych feriach zimowych dziękujemy i zapraszamy na kolejne, za rok!

oprac. Barbara Arendarska